Video poker – kombinacja pokera i one-armed bandit

Video Poker to wyjątkowe połączenie tradycyjnego pięciokartowego pokera i prostej gry automatowej, które pojawiło się na rynku już w latach 80. Jest mnóstwo różnych wariantów video pokera, z czego warto wspomnieć m.in. o Draw Poker, Triple Deuces i Joker’s Wild. Największą popularność wśród stałych graczy zdobył jednak Jacks or Better.

Zasady gry w pokera wideo są zbliżone do klasycznego pokera, chociaż trochę mniej skomplikowane. W skrócie: Na początku gracz otrzymuje pięć kart, których dowolną ilość może jednorazowo wymienić. Naszym celem jest dobranie kart w taki sposób, by zapewnić sobie zwycięski układ, czyli przynajmniej parę waletów. Wysokość wygranej zależy tabeli wypłat (paytable) – każde kasyno ma inną tabelę, różnią się one również w różnych wersjach pokera wideo.

Oczywiście Video Poker oferuje opcję bonusowej rozgrywki charakterystyczną dla slotów. Daje ona graczom możliwość pomnożenia wygranej i w skrócie polega na wytypowaniu koloru zakrytej karty. Opcja gamble pojawia się po każdym wygranym rozdaniu, jednak nie jest obowiązkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *